عبدالرضا داوری

از پرتال جامع مسئولین جمهوری اسلامي ايران
پرش به: ناوبری، جستجو
عبدالرضا داوری از فعالان سیاسی طرفدار گفتمان دکتر احمدی نژاد است.

زندگینامه[ویرایش]

عبدالرضا داوری متولد فروردين 1352 در شهر تهران است. وی ديپلم رياضی - فيزيك خود را در سال 1370 از دبيرستان دكتر هشترودي منطقه 6 تهران اخذ نمود و در همان سال با رتبه 401 در كنكور سراسری پذيرفته شد و به رشته مهندسی مكانيك (گرايش حرارت و سيالات) در دانشكده فنی دانشگاه تهران راه يافت. داوری در سال 1375 با رتبه 38 در آزمون كارشناسي ارشد پذيرفته شد و تحصيل خود را در رشته تبديل انرژی در دانشكده فنی دانشگاه تهران ادامه داد. داوری در سال 1378 در دوره دكتری مهندسی مكانيك در دانشگاه تربيت مدرس پذيرفته شد اما به دليل اختلافی كه با استاد راهنمايش پيدا كرد؛ در سال 1382 انصراف داد و مجددا در آزمون دكترای دانشگاه تهران شركت نمود كه اين بار با رتبه نخست در آزمون دكترای مهندسی مكانيك گرايش نانوتكنولوژی پذيرفته شد و درس خود را به پايان رساند.

خبرگزاری ایسنا[ویرایش]

عبدالرضا داوری از سال‏هاي 1371 تا 1376 عضو انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه تهران بود و بعد از فارغ التحصيلی به همراه ابوالفضل فاتح خبرگزاری ايسنا را پايه گذاری كرد. داوري از بدو تأسيس ايسنا تا آبان 1379 به عنوان قائم مقام و معاون خبر ايسنا فعاليت می كرد، اما به دليل اختلافاتی كه ميان او و فاتح رخ داد از تمامی مسئوليت‏های خود در ايسنا كناره گيری كرد و به فعاليت‏هاي اجرايی روی آورد.

قبل از ورود به ایرنا[ویرایش]

مسئوليت‏هاي داوری تا پيش از ورود به ايرنا عبارتند از: معاون اداري و مالی دانشكده مكانيك دانشگاه تهران، مدير پرديس شماره 2 دانشگاه تهران، معاون دانشجويی دانشگاه صنعت آب و برق، معاون توسعه فناوری پارك علم و فناوري دانشگاه تهران و رييس سازمان توسعه نوآوري هاي دانشجويان كشور. عبدالرضا داوري عضو هيئت علمي پژوهشي دانشگاه تهران و نيز عضو هيئت علمي جهاد دانشگاهي است و در مراكزي نظير دانشكده خبر، دانشگاه تهران، دانشگاه افسری امام علي(ع) و دانشگاه علم و صنعت تدريس می كند. عبدالرضا داوري در خرداد 87 با حكم محمدجعفر بهداد به عنوان مديركل پژوهش و جانشين معاون خبر ايرنا منصوب شد. وی سپس در تيرماه 88 به عنوان قائم مقام مديرعامل و معاون خبر، حكم جديد خود را از بهداد دريافت كرد. وی به دليل تحقيقات و ارائه مقالات در مقوله جنگ نرم موفق شده است كه دوبار از سرلشگر فيروزآبادي رييس ستاد كل نيروهاي مسلح لوح تقدير دريافت دارد. عبدالرضا داوری در حال حاضر دبير و سخنگوی انجمن صنفي روزنامه نگاران و خبرنگاران ايران است. كساني كه از نزديك با وي مراوده داشته اند، داوری را فردي اخلاقی و خوش برخورد، عاطفی، با روابط عمومی بالا ارزيابی كرده اند.

سخنرانی های انتخاباتی[ویرایش]

داوری در رقابتهاي رياست جمهوري دهم به عنوان يكي از سخنرانان اصلي ستاد انتخاباتی محمود احمدي نژاد در سخنراني ها و جلسات مناظره انتخاباتي ايفای نقش نمود. داوری در اين مناظره هاي انتخاباتي در برابر چهره هاي اصلي حامي موسوي و كروبي، نظير فرشاد مومني،سعيد ليلاز، احمد زيدآبادي، جهانبخش خانجانی، جواد اطاعت، محمود ميرلوحی، سعيد شيركوند، ماشاءالله شمس الواعظين، رضا شريفی، حسين بی‏غم، صادق زيباكلام، رضا نوروز زاده، عليرضا رجايی، علي صالح آبادی و حسين مرعشی ايستاد و از محمود احمدی نژاد دفاع كرد. مناظره معروف عبدالرضا داوری با دكتر سلطانی فر در شبكه خبر كه در آن سبز پوشيدن حاميان ميرحسين را با قهوه ای پوشيدن حاميان هيتلر مقايسه نمود و شيوه تبليغات ستاد موسوی را فاشيستی و هيتلري خواند، در محافل سياسي بازتاب گسترده ای داشت. وی در ارديبهشت 88 طی يك سخنرانی 4 ساعته در جمع 400 نفر از اعضای ستاد دانشجويان حامی احمدي نژاد، به بررسي سوابق ميرحسين موسوي پرداخت كه متن اين سخنراني در قالب جزوه اي تحت عنوان «ميرحسين موسوي در يك نگاه» از سوی ستاد دانشجويي احمدي نژاد در تيراژ ميليوني منتشر شد.